Dziś jest czwartek 25 lipca 2024, imieniny: Jakuba i Krzysztofa

II i III etap wsparcia psychologiczno-pedagogicznego

dodano: 2012-10-24 10:33:22

 logo Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

W ramach II etapu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego uczestnicy projektu pn. „Ścieżką kultury i rekreacji w ciekawsze życie” brali udział w warsztatach umiejętności społecznych.                

Zajęcia przeprowadzone zostały przez psychologa w siedzibie tut. Centrum  w dwóch grupach warsztatowych. Pierwsze dwa spotkania zorgazniowane zostały w miesiącu lipcu, natomiast kolejne trzy w miesiącu wrześniu 2012 r.

Głównym celem warsztatów umiejętności społecznych było nabycie przez wychowanków rodzin zastępczych wiedzy w zakresie wyrażania uczuć, porozumiewania się, współdziałania, nauka asertywności oraz poznanie różnych metod rozwiązywania problemów z rodziną.

Do przeprowadzenia warsztatów psycholog wykorzystał materiały terapeutyczne, które pozwoliły na większą integrację w grupie oraz na otwartość do udziału w zajęciach.

III etapem wsparcia psychologiczno-pedagogicznego były indywidualne konsultacje psychologiczne. Odbyły się one w miesiącu sierpniu  2012 r. i miały na celu rozwiązywanie indywidualnych problemów emocjonalnych dzieci – uczestników projektu.