Dziś jest czwartek 25 lipca 2024, imieniny: Jakuba i Krzysztofa

Rodzice zastępczy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu uzależnień

dodano: 2013-01-02 15:25:47

logo Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

W dniach 12 - 13 grudnia 2012 roku w sali Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku prowadzone było szkolenie "Jak rozpoznać uzależnienia i jak z nimi pracować” dla uczestników/czek projektu pn. "Rozwijamy żagle - wzmocnienie rodzin zastępczych".

Łączna ilość godzin szkolenia wynosiła 9 godz. dydaktycznych. Rodzice zastępczy poprzez różnorodne ćwiczenia, dyskusje oraz mini wykład nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu uzależnień w tym zapoznali się z diagnozą zespołu uzależnień, fazami i mechanizmami uzależnień, zachowaniami i cechami osób uzależnionych oraz metodami pracy z osobami uzależnionymi.

Szkolenie było kontynuacją bloków edukacyjnych prowadzonych w ramachcyklu specjalistycznych szkoleń edukacyjnychprojektu. Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Witt - psycholog. Udział w szkoleniu pozwolił rodzicom zastępczym zrozumieć tematykę uzależnień, a dobrze przekazana wiedza i umiejętności pomogą im na skuteczną profilaktykę, diagnozę i interwencję w obliczu uzależnień.

Projekt „Rozwijamy żagle - wzmocnienie rodzin zastępczych"realizowany jest w ramach Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria zdjęć