Dziś jest czwartek 25 lipca 2024, imieniny: Jakuba i Krzysztofa

Dobiegły końca specjalistyczne szkolenia edukacyjne

dodano: 2013-01-02 15:29:15

logo Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Zdjęcie z ostatnich specjalistycznych szkoleń edukacyjnych W związku z realizacją projektu pn. „Rozwijamy żagle - wzmocnienie rodzin zastępczych” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku zorganizowało w dniu 14 grudnia 2012 roku dla uczestników ostatni blok edukacyjny realizowany w ramach cyklu specjalistycznych szkoleń edukacyjnych.

Podczas 6 godzin dydaktycznych szkolenia „Praca z dzieckiem dotkniętym ADHD” rodzice zastępczy zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu nadpobudliwości psychoruchowej oraz nabywali umiejętności radzenia sobie z objawami impulsywności, zaburzeniami koncentracji, wybuchami złości i agresji u dzieci.

Zakres merytoryczny szkolenia obejmował następujące zagadnienia:

  • Moja wiedza na temat ADHD, tj. wprowadzanie do tematu pracy z dzieckiem dotkniętym zespołem nadpobudliwości psychoruchowej,
  • ADHD - prawdy i mity, objawy, kryteria diagnostyczne, terapia, leczenie,
  • Czy moje dziecko może cierpieć na ADHD? - rozpoznanie ryzyka nadpobudliwości psychoruchowej,
  • Metody pracy z dzieckiem dotkniętym ADHD w różnym wieku.

Szkolenie rozpoczęło się mini wykładem wprowadzającym do tematyki ADHD. Następnie zajęcia prowadzone były za pomocą aktywnych metod pracy z grupą, co pozwoliło uczestnikom zrozumieć z jakimi trudnościami zmagają się dzieci dotknięte zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi.

Zajęcia przeprowadził psycholog -pani Ewa Grabowska – Klinkosz, której sposób przekazania wiedzy został pozytywnie oceniony przez rodziców zastępczych.

Projekt "Rozwijamy żagle - wzmocnienie rodzin zastępczych" współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria zdjęć