Dziś jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika i Luizy

Warsztaty psychologiczno – pedagogiczne w Darłówku

dodano: 2014-01-20 09:33:44

logo Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Zdjęcie z warsztatów psychologiczno-pedagogicznychW ramach projektu systemowego pt:” Wyższe kwalifikacje zawodowe – większe możliwości na rynku pracy” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku w dniach 16 - 17 listopada 2013 r. odbył się wyjazdowy warsztat psychologiczno – pedagogiczny w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym „Piramida 1” w Darłówku.

Warsztat przeprowadzony został przez psychologa, pana Władysława Hałasiewicza w ramach 15 godziny dydaktycznych. Wzięło w nim udział 16 rodziców zastępczych wraz z wychowankami. Podczas zajęć rodzice zastępczy zapoznali się z tematyką delegalizacji konfliktów międzypokoleniowych w zmieniającej się rzeczywistości i jej ciągłym przewartościowywaniem; procesami powstawania i utrwalania nowych wzorców zachowań odpowiedzialnych za pełnienie ról w rodzinie. Zaznajomili się z usprawnianiem dysharmonii w stosunkach między członkami rodziny w sytuacjach codziennych oraz komponowaniem umiejętności dziecka do gotowości przedszkolnej i szkolnej wraz z adaptacją do zmian w procesie edukacji.

Ponadto na każdych zajęciach uczestnicy warsztatów mieli zapewniony poczęstunek oraz materiały dydaktyczne. Podczas warsztatu weekendowego został zapewniony nocleg, transport, ubezpieczenie i całodzienne wyżywienie.

Cel warsztatu jakim było wzmocnienie postaw rodzicielskich w nawiązaniu lepszej współpracy w życiu codziennym rodziców z dziećmi został osiągnięty.

Galeria zdjęć