Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Młodzież wzięła udział w warsztacie usamodzielniającym

dodano: 2014-06-18 08:56:26

logo UE i POKL

zdjęcie z warsztatu usamodzielniającego - 2014 rokW dniach 09.06.-10.06.2014 r. wychowankowie rodzin zastępczych wzięli udział w warsztacie usamodzielniającym, który został zorganizowany w ramach projektu pn. „Wyższe kwalifikacje zawodowe – większe możliwości na rynku pracy”. Warsztat był ostatnim działaniem, w jakim wzięli udział uczestnicy Indywidualnych Programów Usamodzielnień.

W ramach warsztatu odbyły się 2 spotkania, w łącznym wymiarze 6 godzin dydaktycznych. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się czym jest indywidualny plan usamodzielnienia, jak się go tworzy, kim jest opiekun usamodzielnienia. Młodzież uzyskała również wiedzę z zakresu rodzajów pomocy dla usamodzielniających się wychowanków, zasad tworzenia pism oraz do jakich instytucji państwowych zgłaszać się po pomoc. Przeprowadzone zostały również zajęcia na temat prawidłowych norm społecznych. Młodzież została zmotywowana do działania.

 Spotkania odbywały się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Uczestnicy podczas zajęć warsztatowych mieli zapewniony poczęstunek, materiały dydaktyczne oraz zwrot kosztów dojazdu. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie potwierdzające zakończenie uczestnictwa w warsztacie.

Galeria zdjęć