Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Młodzież zdobyła nowe umiejętności poruszania się po lokalnym rynku pracy

dodano: 2014-06-18 09:01:39

logotypy

zdjęcie z warsztatów z doradcą zawodowymW ramach projektu systemowego pn. „Wyższe kwalifikacje zawodowe – większe możliwości na rynku pracy” odbył się warsztat aktywnego poruszania się po rynku pracy dla wychowanków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Warsztaty trwały od 20.05. do 27.05.2014 r. i składały się z 3 spotkań – łącznie 9 godzin dydaktycznych. Podczas zajęć uczestnicy poznali najskuteczniejsze metody poszukiwania pracy oraz zasady komunikowania się z potencjalnymi pracodawcami. Młodzież dowiedziała się, jakie są podstawowe zasady autoprezentacji, a uzyskaną wiedzę sprawdziła w praktyczny sposób za pomocą odgrywania scenek. Uczestnicy dowiedzieli się również  jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, jakie są zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz nauczyli się poprawnie je sporządzać.

Spotkania odbywały się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Uczestnicy podczas zajęć warsztatowych mieli zapewniony poczęstunek, materiały dydaktyczne oraz zwrot kosztów dojazdu. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie potwierdzające zakończenie uczestnictwa w warsztacie.

Galeria zdjęć