Dziś jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii i Napoleona

Dobiegają końca szkolenia specjalistyczne dla rodziców zastępczych

dodano: 2019-11-29 14:31:12

logotypy Unii Europejskiej

W dniu 21.11.2019 odbyło się czwarte z pięciu szkoleń specjalistycznych w ramach projektu „Rodzina w Centrum - wsparcie systemu pieczy zastępczej w powiecie słupskim”. Założeniem tych szkoleń jest profesjonalizacja i podnoszenie kompetencji rodziców zastępczych i prowadzących Rodzinne Domy Dziecka w powiecie słupskim.

zdjęcie ze szkolenia Cyberprzemoc

Dotychczas zrealizowane bloki programowe dotyczyły tematyki: pracy z dzieckiem z ADHD, zagrożeń w sieci, wykorzystywania seksualnego
i bezpiecznych więzi. Każde ze szkoleń zrealizowane zostało w wymiarze 6 godzin lekcyjnych. Zajęcia poprowadził doświadczony psycholog. Szkolenia w dużej mierze opierały się na ćwiczeniach, analizie materiałów i pracy grupowej, gdzie opiekunowie aktywnie uczestniczyli w przebiegu szkolenia, a część wykładową uzupełniały ciekawe materiały multimedialne i przykłady przytaczane przez prowadzącą.

W ramach uczestnictwa opiekunowie otrzymali pakiet fachowej literatury powiązanej z tematyką zajęć, by móc w jeszcze większym stopniu pogłębić zdobytą wiedzę. Szkolenia jak dotąd cieszą się dużym zainteresowaniem i są wysoko oceniane pod kątem merytorycznym. Ich przebieg charakteryzuje przyjazna atmosfera, za co dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom.

Galeria zdjęć