Dziś jest środa 12 maja 2021, imieniny: Dominika i Pankracego

Aktualności

Ogłoszenie na sprzedaż samochodu osobowego marki Opel Astra Classic II 1.4

dodano: 2021-04-08 13:12:26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku zaprasza do składania ofert na zakup samochodu osobowego marki OPEL ASTRA Classic II 1.4 (rok produkcji 2006). Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym poniżej.

Do pobrania:

  1. Ogłoszenie na sprzedaż samochodu osobowego marki OPEL ASTRA CLASSIC II 1.4 (plik pdf. rozmiar 113 KB)
  2. Formularz oferty (plik doc. rozmiar 35 KB)
  3. Formularz oferty (plik pdf. rozmiar 495 KB)
  4. Dokumentacja fotograficzna (plik pdf. rozmiar 333 KB)

czytaj więcej » Ogłoszenie na sprzedaż samochodu osobowego marki Opel Astra Classic II 1.4

Pierwsze działania dla dzieci w ramach projektu Rodzina w Centrum II

dodano: 2021-04-08 11:02:07

W marcu w ramach działań skierowanych dla dzieci umieszczonych w pieczy odbyły się pierwsze spotkania z psychologiem, specjalistyczne konsultacje psychiatryczne oraz rozpoczęły się diagnozy integracji sensorycznej.

Wsparcie psychologiczne odbywa się w miejscu zamieszkania dziecka i ma na celu pomoc dziecku w nazwaniu i wyrażaniu uczuć i emocji, co pozwoli lepiej radzić sobie ze stresem i zrozumieć swoje zachowania w codziennym funkcjonowaniu. Wspierająca obecność psychologa może wspomóc wypracowanie nowych mechanizmów radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, odkryć swoje mocne strony i zasoby.

Możliwość skorzystania z konsultacji psychiatrycznej ze specjalistą jest niezwykle cenne z uwagi na utrudniony dostęp do pomocy psychiatrycznej w regionie (długi czas oczekiwania na wizytę) oraz fakt, że często jest to wsparcie mające bezpośredni wpływ na zdrowie dziecka.

Diagnoza procesów integracji sensorycznej ma na celu zebranie szczegółowych informacji na temat funkcjonowania dziecka. Dzięki wywiadowi z opiekunem i wnikliwej obserwacji dziecka terapeuta integracji sensorycznej jest w stanie określić w jakich obszarach dziecko wymaga pomocy terapeutycznej.

Opisane powyżej działania realizowane są w ramach projektu „Rodzina w Centrum II”. Wsparcie psychologiczne organizowane jest przez partnera projektu Zakład Doskonalenia Zawodowego w Słupsku.

czytaj więcej » Pierwsze działania dla dzieci w ramach projektu Rodzina w Centrum II