W ramach projektu „Pomorskie dzieciom” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku pozyskało środki na utworzenie w siedzibie sali integracji sensorycznej.
W sali prowadzona jest diagnoza oraz terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego dla dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej na terenie powiatu słupskiego. Zajęcia prowadzone są przez zatrudnione w placówce dwie certyfikowane terapeutki.
Terapia integracji sensorycznej wspomaga rozwój układu nerwowego dziecka. Oparta jest głównie na zabawie, zaś ćwiczenia dostosowane są do poziomu rozwojowego dziecka. Zapotrzebowanie na korzystanie z tego typu zajęć jest bardzo duże, a możliwości skierowania tam dziecka, które potrzebuje wsparcia wciąż ograniczone, dlatego ułatwiamy dostęp do tej usługi dzieciom z pieczy zastępczej.
Na doposażenie sali PCPR wydało ponad 16 tys. zł. Kupiono m.in. platformę podwieszaną, trampolinę, drabinki gimnastyczne, materace, hamak, huśtawkę oraz wiele innych, drobnych akcesoriów i zabawek. Pieniądze na ten cel placówka zdobyła z programu „Pomorskie dzieciom” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Jest to kolejna usługa uruchomiona przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku dla dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie słupskim. Wcześniej w ramach tego projektu uruchomiono szerokie wsparcie psychologiczne oraz trening umiejętności społecznych. W najbliższym czasie planowane są zajęcia logopedyczne, konsultacje psychiatryczne, a także trening zastępowania agresji.