Dziś jest poniedzialek 24 stycznia 2022, imieniny: Felicji i Tymoteusza

Materiały edukacyjne

Słowa mają moc

dodano: 2021-12-01 15:24:41

Słowa istotnie mają moc. Kreują nasze zachowania, reakcje oraz emocje. Stoją za naszym zdenerwowaniem, szczęściem jak również porażką i sukcesem. Jeśli zdajemy sobie z tego sprawę tym łatwiej jest nam kontrolować to co komunikujemy. Czasami potrzebujemy w tym celu zatrzymać się i przemyśleć nasze codzienne rozmowy. Zwłaszcza teraz, kiedy na dworze wieczny mrok, dopada nas przedświąteczna gonitwa i zimowe przygnębienie. Bywa, że emocje biorą górę i zapominamy o tym, jak ważne są słowa, które wypowiadamy do naszych bliskich.

Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się zatem, kiedy ostatnio powiedzieliśmy coś miłego naszemu współmałżonkowi czy kiedy zachęciliśmy dobrym słowem nasze dzieci. Warto w tym przedświątecznym czasie przypomnieć sobie tą ważność i moc dobrych słów.

obrazek serce

https://www.rodzice.pl/co-mowic-dziecku/
https://dziecisawazne.pl/10-zdan-ktore-warto-mowic-dzieciom-poza-kocham-cie/
https://parenting.pl/10-rzeczy-ktore-rodzic-powinien-mowic-swojemu-dziecku-pomoze-to-uniknac-problemow-emocjonalnych

czytaj więcej » Słowa mają moc

METODA ZIELONEGO OŁÓWKA, CZYLI JAK MĄDRZE MOTYWOWAĆ DZIECKO

dodano: 2021-10-12 15:15:49

Być dobrym rodzicem nie znaczy pozwalać na wszystko, obsypywać prezentami, ulegać kaprysom - być dobrym rodzicem to być z dzieckiem, towarzyszyć w zabawie, uczyć zasad i pokazywać świat. Czy znasz metodę ,,zielonego ołówka”? Metoda ta pomoże Ci w motywacji dziecka do nauki jak również w codziennych sytuacjach życiowych. Mamy tutaj do czynienia z zupełnie inną motywacją wewnętrzną: dziecko nie będzie koncentrowało się na niepopełnieniu błędów, lecz na włożeniu wysiłku w powtórzenie sukcesu. To diametralna różnica w strukturze myślowej. Na czym dokładnie polega i w jaki sposób można ją wprowadzić do codziennego wychowania dowiecie się w artykule/łach w dołączonym/ch linku/ach.

Miłej lektury.

obrazek-kolorowe ołówki
https://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/wychowanie-dziecka/metoda-zielonego-olowka-czy-wiesz-jak-moze-ci-pomoc-w-wychowywaniu-dziecka.html
https://www.mamazone.pl/artykuly/starsze-dziecko/przedszkolak/rozwoj-i-wychowanie/metoda-zielonego-olowka/

czytaj więcej » METODA ZIELONEGO OŁÓWKA, CZYLI JAK MĄDRZE MOTYWOWAĆ DZIECKO