Dziś jest czwartek 25 lipca 2024, imieniny: Jakuba i Krzysztofa

Materiały edukacyjne

Nauka w domu, nauka zdalna – jak ma sobie poradzić rodzic i dzieci?

dodano: 2022-01-31 08:42:24

Nauka w domu w ciągu ostatnich tygodni stała się jednym z najpilniejszych wyzwań, przed którymi nieoczekiwanie stanęli rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim sami  uczniowie. Obecna sytuacja wymusza na rodzicach dodatkowe obowiązki. Nauka zdalna i wszystko, co się z nią wiąże, spędza sen z oczu niejednego rodzica. Oswojenie się z nową sytuacją wymaga czasu. Ważny jest plan działań, bo porządkuje rzeczywistość, czyni ją bardziej przewidywalną. Nic złego się nie stanie jak od planu zdarzą się odstępstwa. Każdy popełnia błędy. Najlepiej pamiętamy te chwile, kiedy zrobiliśmy coś spontanicznie. Jak pomóc dziecku w zaplanowaniu i zorganizowaniu nauki w czasie zdalnego nauczania? Przygotowaliśmy dla Państwa publikacje, które pomogą w zorganizowaniu planu, w którym każde dziecko będzie się czuło stosownie do sytuacji.

zdjęcie dziewczynki uczącej się zdalnie

https://earlystage.pl/blog/2020/10/29/jak-wspierac-dziecko-w-nauce-i-zyciu-online

https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/bezradnosc-i-frustracja-zobacz-jak-rodzice-radza-sobie-ze-zdalnym-nauczaniem-aa-YzbH-1SRt-tyaW.html

http://www.e-mentor.edu.pl/artykul/index/numer/26/id/572

http://mumme.pl/2020/11/09/10-sposobow-na-to-jak-pomoc-swojemu-dziecku-w-zdalnym-nauczaniu/?v=9b7d173b068d

czytaj więcej » Nauka w domu, nauka zdalna – jak ma sobie poradzić rodzic i dzieci?

Słowa mają moc

dodano: 2021-12-01 15:24:41

Słowa istotnie mają moc. Kreują nasze zachowania, reakcje oraz emocje. Stoją za naszym zdenerwowaniem, szczęściem jak również porażką i sukcesem. Jeśli zdajemy sobie z tego sprawę tym łatwiej jest nam kontrolować to co komunikujemy. Czasami potrzebujemy w tym celu zatrzymać się i przemyśleć nasze codzienne rozmowy. Zwłaszcza teraz, kiedy na dworze wieczny mrok, dopada nas przedświąteczna gonitwa i zimowe przygnębienie. Bywa, że emocje biorą górę i zapominamy o tym, jak ważne są słowa, które wypowiadamy do naszych bliskich.

Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się zatem, kiedy ostatnio powiedzieliśmy coś miłego naszemu współmałżonkowi czy kiedy zachęciliśmy dobrym słowem nasze dzieci. Warto w tym przedświątecznym czasie przypomnieć sobie tą ważność i moc dobrych słów.

obrazek serce

https://www.rodzice.pl/co-mowic-dziecku/
https://dziecisawazne.pl/10-zdan-ktore-warto-mowic-dzieciom-poza-kocham-cie/
https://parenting.pl/10-rzeczy-ktore-rodzic-powinien-mowic-swojemu-dziecku-pomoze-to-uniknac-problemow-emocjonalnych

czytaj więcej » Słowa mają moc

METODA ZIELONEGO OŁÓWKA, CZYLI JAK MĄDRZE MOTYWOWAĆ DZIECKO

dodano: 2021-10-12 15:15:49

Być dobrym rodzicem nie znaczy pozwalać na wszystko, obsypywać prezentami, ulegać kaprysom - być dobrym rodzicem to być z dzieckiem, towarzyszyć w zabawie, uczyć zasad i pokazywać świat. Czy znasz metodę ,,zielonego ołówka”? Metoda ta pomoże Ci w motywacji dziecka do nauki jak również w codziennych sytuacjach życiowych. Mamy tutaj do czynienia z zupełnie inną motywacją wewnętrzną: dziecko nie będzie koncentrowało się na niepopełnieniu błędów, lecz na włożeniu wysiłku w powtórzenie sukcesu. To diametralna różnica w strukturze myślowej. Na czym dokładnie polega i w jaki sposób można ją wprowadzić do codziennego wychowania dowiecie się w artykule/łach w dołączonym/ch linku/ach.

Miłej lektury.

obrazek-kolorowe ołówki
https://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/wychowanie-dziecka/metoda-zielonego-olowka-czy-wiesz-jak-moze-ci-pomoc-w-wychowywaniu-dziecka.html
https://www.mamazone.pl/artykuly/starsze-dziecko/przedszkolak/rozwoj-i-wychowanie/metoda-zielonego-olowka/

czytaj więcej » METODA ZIELONEGO OŁÓWKA, CZYLI JAK MĄDRZE MOTYWOWAĆ DZIECKO