Dziś jest środa 18 maja 2022, imieniny: Feliksa i Aleksandry

Realizowane działania

Warsztat ceramiczny w ramach projektu "Rodzina w Centrum II"

dodano: 2022-04-27 07:58:00

logotypy projektowe

W dniu 20.04.2022 roku odbył się warsztat ceramiczny z cyklu ,,Odkrywamy swoje talenty” dla drugiej grupy dzieci z pieczy zastępczej będącej uczestnikami projektu ,,Rodzina w Centrum II”.

Zajęcia odbyły się w Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury, w których udział wzięło 12 dzieci. Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m.in. do nauki pisania. To również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy. Pomaga dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej na  różnych płaszczyznach przełamywać lęki. Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, umożliwia doskonalenie umiejętności koncentracji. Z kolei z twórczego punktu widzenia, zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię i ekspresję plastyczną. 

czytaj więcej » Warsztat ceramiczny w ramach projektu "Rodzina w Centrum II"

Weekendowy warsztat usamodzielniający w ramach projektu "Rodzina w Centrum II"

dodano: 2022-04-26 10:31:52

logo projektowe

W dniach 8 – 10 kwietnia br. w ramach projektu "Rodzina w Centrum II " wychowankowie rodzinnej pieczy zastępczej z terenu powiatu słupskiego uczestniczyli w wyjazdowym warsztacie usamodzielniającym. Warsztat odbył się w formie wyjazdu weekendowego. Uczestników zakwaterowano
w całorocznych domkach Klif w Ustce. Głównym celem warsztatu było praktyczne zastosowanie uzyskanej wiedzy podczas warsztatów w formie wykładowej - tj. ukazanie usamodzielnienia poprzez zapewnienie warunków do samodzielnego funkcjonowania, a także trening gospodarowania środkami finansowymi, aby na wszystko starczyło. Podczas warsztatu odbyło się 5 wycieczek fakultatywnych.

czytaj więcej » Weekendowy warsztat usamodzielniający w ramach projektu "Rodzina w Centrum II"

Warsztaty muzyczne – odkrywamy swoje talenty

dodano: 2022-03-09 08:18:12

logotypy projektowe

W dniach 10 luty i 3 marca odbył się kolejny cykl warsztatów muzycznych dla trzeciej grupy dzieci w wieku 7-15 lat przebywających w pieczy zastępczej uczestników projektu ,,Rodzina w Centrum II”

Program edukacyjny polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze, stwarzające ogromne pole dla pasjonującej zabawy. Warsztaty mają charakter praktyczny i nastawione są na wzmacnianie twórczego potencjału uczestników. Spotkania mają na celu rozwijanie aktywnych postaw, kreatywnego myślenia i otwieranie się na rzeczywiste potrzeby uczestników. Warsztaty pozwoliły odkryć potencjał twórczy w atmosferze wspaniałej zabawy.

czytaj więcej » Warsztaty muzyczne – odkrywamy swoje talenty