Dziś jest sobota 03 czerwca 2023, imieniny: Leszka i Kłotyldy

Realizowane działania projektowe

Posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

dodano: 2022-12-15 10:50:58

W dniu 14 grudnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Przedmiotem spotkania było omówienie sprawozdania z działalności Rady w 2022 roku oraz opracowanie i zatwierdzenie planu pracy Rady Seniorów Powiatu Słupskiego na 2023 rok. Podjęto dyskusję na temat innowacyjnych usług dla seniorów, szczególnie niesamodzielnych i samotnych. Spotkanie odbyło się w świątecznej, przyjaznej atmosferze, było również okazją do wymiany doświadczeń i integracji.

czytaj więcej » Posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Szkolenie dla wolontariuszy w ramach projektu "Srebrna Sieć II"

dodano: 2022-11-22 14:34:40
Dnia 17 listopada br. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku odbyło się kolejne szkolenie dla wolontariuszy. Szkolenie prowadzone było przez partnera projektu firmę Altra Consulting Spółka z o.o.

Tematyka szkolenia wolontariuszy obejmowała: rozpoznawanie stresu, radzenie sobie ze zmianami, asertywność, konflikt oraz sytuacje manipulacyjne w pracy wolontariusza, badanie własnego potencjału oraz samego siebie w zakresie pracy wolontarystycznej, komunikację bez przemocy, budowanie zespołu, savoir-vivre w relacjach z osobą zależną i niepełnosprawną, planowanie działań o charakterze oddolnym.

Łącznie w ramach projektu na terenie powiatu słupskiego przeszkolonych zostało 52 wolontariuszy, którzy nabyli nowe kompetencje niezbędne w pracy z seniorami.

czytaj więcej » Szkolenie dla wolontariuszy w ramach projektu "Srebrna Sieć II"

Posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego oraz Rady Seniorów Gminy Dębnica Kaszubska

dodano: 2022-10-13 14:40:51

Dnia 10.10.2022 r. w Urzędzie Gminy w Dębnicy Kaszubskiej odbyło się wspólne posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego oraz Rady Seniorów Gminy Dębnica Kaszubska. Była to wspaniała inicjatywa, która dała możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń oraz działalności Rad. Podczas spotkania, Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Dębnica Kaszubska, pani Irena Jasińska powitała przybyłych Gości - Członków Rady Seniorów Powiatu Słupskiego, Koordynatora projektu „Srebrna Sieć II” Małgorzatę Żebrowską, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku oraz Starostwa Powiatowego.

czytaj więcej » Posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Słupskiego oraz Rady Seniorów Gminy Dębnica Kaszubska