Dziś jest sobota 20 kwietnia 2024, imieniny: Czesława i Agnieszki

Srebrny telefon

dodano: 2018-08-06 10:13:26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku prowadzi Punkt Poradniczo-Informacyjny, tzw. Srebrny telefon dla osób w wieku powyżej 60 roku życia.

Srebrny telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30  pod nr 512 079 526, a każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać informacje dotyczące:

  • aktualnych działań profilaktycznych prowadzonych przez placówki medyczne zlokalizowane na terenie Słupska,
  • ofert rehabilitacyjnych dostępnych w placówkach medycznych,
  • planowanych imprez oświatowych, kulturalnych, rekreacyjnych w gminach powiatu słupskiego i bytowskiego,
  • bezpłatnych sezonowych imprez kulturalnych w Słupsku oraz innych wydarzeń artystycznych uwzględnionych w repertuarze miejscowego teatru.

Seniorzy otrzymają również poradę w chwilach osamotnienia, smutku i pojawiających się trudności w funkcjonowaniu bieżącym. Mogą dzielić się  sukcesami, przekazywać informacje związane z pozytywnymi zmianami w życiu, podawać przykłady ciekawych rozwiązań trudnych sytuacji, przedstawiać pomysły na poprawę komfortu swojego funkcjonowania.

Otrzymają także informacje w sprawach związanych z bezpieczeństwem, zwłaszcza przestrogi przed osobami posługującymi się ulepszoną „metodą na wnuczka”, zalecenia dotyczące zachowania ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami podającymi się za akwizytorów, inkasentów oraz przedstawicieli instytucji publicznych.