Dziś jest czwartek 25 lipca 2024, imieniny: Jakuba i Krzysztofa

Informator dla osób z niepełnosprawnością 2023

dodano: 2024-01-08 12:00:50

Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją Informatora dla osób z niepełnosprawnością, którą opracował Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W broszurze można znaleźć przydatne informacje na temat wsparcia oferowanego przez te instytucje.

W informatorze opisano m.in. zasady przyznawania rent, przebieg orzecznictwa lekarskiego, warunki rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez ZUS czy uprawnienia pracownicze.

Wyjaśniono, na jakie wsparcie ze środków PFRON mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością oraz pracodawcy zatrudniający takich pracowników, zasady ubiegania się o dofinansowanie, warunki jego udzielenia i niezbędne dokumenty a  także zasady składania wniosków bez wychodzenia z domu – przez internet w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego przez PFRON (SOW) sow.pfron.org.pl.

Z informatora można się również dowiedzieć, czym są Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON) działające przy oddziałach PFRON, jakie świadczą usługi i kto może z nich skorzystać.

Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją Informatora dla osób z niepełnosprawnością.

Do pobrania:
Informator dla osób z niepełnosprawnością ( plik pdf., rozmiar 1,98 MB)