Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Festyn integracyjny dla rodzin zastępczych

dodano: 2014-06-18 09:09:22

logotypy

festyn integracyjny dla rodzin zastępczychDnia 15.06.2014 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie odbył się festyn integracyjny dla rodzin zastępczych z powiatu słupskiego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Festyn był jednym z działań o charakterze środowiskowym zaplanowanych w ramach realizowanego projektu systemowego pn.: „Wyższe kwalifikacje zawodowe – większe możliwości na rynku pracy” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na rodziców zastępczych i ich wychowanków czekało wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników PCPR. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w wielu grach i konkursach, za które otrzymywali nagrody rzeczowe oraz słodycze. Szereg zabaw przygotowali i poprowadzili również rodzice zastępczy – państwo Lorentz. Dużą atrakcją dla dzieci były wykonywane przez państwo Lorentz zabawki ze skręcanych balonów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kąciki animacyjne prowadzone przez pracowników Centrum. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w konkursie łowienia rybek oraz zrobić zabawki z balonów – „gniotki” przy „kąciku relaksacyjnym”. W „kąciku malowanym kolorami” pracownicy malowali twarze kredkami, malowali paznokcie oraz wykonywali zmywalne tatuaże. Przy kąciku „Żyj kolorowo” można było zrobić sobie bransoletkę z koralików, natomiast przy „kąciku kreatywnym” różnego rodzaju kartki okolicznościowe.

Dzieci z chęcią korzystały z możliwości nieograniczonej zabawy na dmuchanych zabawkach i trampolinie, wypożyczonych od firmy Zuza Slide. Dużą atrakcją była również jazda na kucu, wypożyczonym ze stadniny w Karzcinie.

Dla uczestników festynu zapewniony został poczęstunek, który przygotowali pracownicy Domu Pomocy Społecznej. Goście mogli spróbować kiełbasy i kaszanki z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz bigosu z młodej kapusty. Zapewniono również kawę i herbatę, wodę oraz napoje. Na deser czekały ciasta, lody, wata cukrowa oraz popcorn.

Przez cały czas trwania festynu przygrywał dwuosobowy zespół muzyczny, a każdy chętny mógł wziąć udział w karaoke.

Celem festynu była integracja rodzin zastępczych, nawiązanie nowych znajomości i wymiana doświadczeń między rodzicami, a także budowanie właściwych relacji z wychowankami i dostarczenie dzieciom pozytywnych wrażeń, tak potrzebnych w ich przypadku.

Galeria zdjęć