Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Organizujemy kursy zawodowe dla uczestników projektu pilotażowego "Schematom STOP!"

dodano: 2014-11-13 11:34:06

logo POKL i UE

zdjęcie z kursu instruktora jazdy konnejOd września br. systematycznie realizowane są różne kursy zawodowe, skierowane do członków rodzin objętych wsparciem projektowym na podstawie zawartych z rodziną kontraktów rodzinnych, tj.:

 

 

  • kurs instruktora jazdy konnej
  • kurs stylizacji paznokci i wizażu
  • kurs „profesjonalny sprzedawca – nowoczesne techniki sprzedaży i obsługi klienta”
  • kurs „kucharz małej gastronomii
  • rodzinny kurs obsługi komputera
  • kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie
  • kurs operatora koparko-ładowarki kl. III
  • uprawnienia energetyczne do 1 kV

Kurs instruktora jazdy konnej zorganizowany został w okresie od 06 września 2014 do 16 września 2014 r. (10 dni x 6 godzin) na terenie Ośrodka Jeździeckiego Senny w Nowęcinie. W kursie wzięła udział jedna osoba. W ramach organizowanego kursu uczestniczce zapewniono nocleg na terenie stadniny, wyżywienie, materiały i akcesoria niezbędne do przeprowadzenia kursu instruktora jazdy konnej, profesjonalny strój jeździecki, sfinansowano również ubezpieczenie NNW oraz badania z zakresu Medycyny Pracy pod kątem przeciwwskazań do wykonywania zawodu instruktora jazdy konnej. Kurs zakończył się egzaminem zdanym z wynikiem pozytywnym. Uczestniczka zdobyła uprawnienia instruktora jazdy konnej.

Kurs stylizacji paznokci i wizażu rozpoczął się w dniu 13.10.2014 r. i będzie trwał aż do połowy grudnia w łącznym wymiarze 100 godzin na osobę. W kursie biorą udział 2 osoby.

W październiku zrealizowany został kurs profesjonalny sprzedawca – nowoczesne techniki sprzedaży i obsługi klienta w łącznym wymiarze 120 godzin. Kurs podzielony został na część teoretyczną oraz praktyczną w sklepie MARPOL w Słupsku. Na chwilę obecną kurs ukończyła 1 osoba, jednak na przełomie listopada i grudnia na ten sam kurs skierowana zostanie jeszcze jedna osoba.  

Kurs kucharz małej gastronomii trwał 120 godzin z udziałem 2 uczestniczek pilotażu. Przed rozpoczęciem kursu uczestniczki zostały skierowane na badania sanitarno-epidemiologiczne oraz badania Medycyny Pracy pod kątem przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie kucharza. Kurs podzielony został na zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktycznej nauki zawodu w słupskiej restauracji „Jasminum”. Kurs zakończył się egzaminem zdanym przez Panie z wynikiem pozytywnym w dniu 17.10.2014 r.

W wrześniu br. rozpoczął się również „Rodzinny kurs obsługi komputera”, na który skierowano 10 osób z trzech rodzin objętych pilotażem. Kurs rozpoczął się w dniu 29.09.2014 r. i trwał do dnia 29.10.2014 r. Zajęcia odbywały się w Centrum dla rodzin w siedzibie PCPR. Zakres merytoryczny kursu obejmował między innymi standardowe operacje w WINDOWS, obsługę edytora tekstu, poruszanie się po Internecie, programy graficzne. Łączny czas trwania kursu to 30 godz. dydaktycznych.

Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC) był kursem bardzo specjalistycznym, zorganizowanym dla jednego uczestnika pilotażu. Łączny czas trwania kursu to 110 godzin, z czego co najmniej 30 godzin stanowiła indywidualna praca uczestnika w parku maszyn. Kurs CNC trwał do dnia 19.10.2014 r. W wyniku przeprowadzonego egzaminu uczestnik zdobył specjalistyczne uprawnienia.

Dwóch uczestników pilotażu wzięło udział w kursie operatora koparko-ładowarki kl. III Łączny czas trwania kursu to 202 godziny + 8 godz. na egzamin państwowy. W dniu 7 listopada zakończyły się zajęcia szkoleniowe. Na chwilę obecną uczestnicy czekają na egzamin teoretyczny i praktyczny, po zdaniu których uzyskają uprawnienia operatora koparko-ładowarki.

Dodatkowo w sierpniu br. jeden uczestnik projektu, który został skierowany na kurs operatora koparko-ładowarki kl. III, został również skierowany na szkolenie w zakresie uzyskania kwalifikacji do obsługi i dozoru urządzeń elektroenergetycznych do 1kV, tj:

  1. odnowienie uprawnień eksploatacji, w tym egzamin;
  2. rozszerzenie uprawnień o dozór urządzeń elektroenergetycznych, w tym egzamin;

Szkolenie zrealizowane zostało w sierpniu w łącznym wymiarze 8 godzin + dwa egzaminy. Uczestnik zdał egzaminy z wynikiem pozytywnym, a tym samym uzyskał uprawnienia do obsługi i dozoru urządzeń elektroenergetycznych do 1kV.

We wrześniu br. również skierowano  jednego uczestnika (osoba ta wzięła udział w kursie CNC) na szkolenie w zakresie uzyskania kwalifikacji do obsługi urządzeń elektroenergetycznych do 1kV. Szkolenie trwało 8 godz. + egzamin. Uczestnik zdał egzamin z wynikiem pozytywnym w związku z czym uzyskał uprawnienia do obsługi urządzeń elektroenergetycznych do 1kV.

Kursy zawodowe realizowane są zgodnie z kontraktami rodzinnymi. Dzięki nim uczestnicy pilotażu podwyższają swoje kwalifikacje zawodowe, a tym samym zwiększą szansę na znalezienie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Galeria zdjęć