Dziś jest wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Marka i Elżbiety

Kreatywnie na warsztatach pracy twórczej

dodano: 2019-01-09 15:16:32

Od października 2018 r. trwają warsztaty pracy twórczej prowadzone przez Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracja w Słupsku – partnera projektu „Rodzina w Centrum – wspieranie systemu pieczy zastępczej w powiecie słupskim”.

Warsztaty będą odbywały się do 19 lutego br. w łącznym wymiarze 20 godzin z udziałem 7 osób sprawujących pieczę zastępczą.

Celem zajęć warsztatowych jest:

  • stwarzanie warunków do rozwoju wyobraźni i ekspresji plastycznej;
  • doskonalenie sprawności manualnej i percepcyjnej, umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami, materiałami plastycznymi;
  • rozwijanie sprawności manualnej, małej motoryki;
  • niwelowanie negatywnych napięć, emocji i agresji;
  • rozbudowanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i moralnej;
  • dostarczenie inspiracji do samodzielnej pracy z dzieckiem;

Nasi uczestnicy podczas warsztatów dowiadują się w jaki sposób mogą wykorzystać w pracy twórczej różnego rodzaju zbędne materiały, tj.: niepotrzebne (za małe ciuchy), sznurki, guziki, stare gazety, słoiki, nitki, wstążki, pudełeczka, kamyki, mąka, oliwka dla dzieci. Uczestnicy uczą się wykorzystywania wszystkiego w aktywnej i twórczej pracy z dzieckiem, jak np.: tworzą upcykligowe maskotki, wykorzystują masę plastyczną do wykonania różnych prac, wykonują zabawki z kartonu, filcu, obrazy z nici, organizery z materiałów, przed okresem świątecznym pracowali nad ozdobami świątecznymi, kartkami okolicznościowymi. Przed naszymi uczestnikami jeszcze kilka spotkań warsztatowych, a my z niecierpliwością czekamy na nowe prace twórcze.

Galeria zdjęć