Dziś jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika i Luizy

Weekendowy wyjazd rodzin zastępczych do Łeby

dodano: 2019-05-14 08:44:55

 

W ostatni weekend kwietnia odbyła się praktyczna część warsztatu umiejętności rodzicielskich, w którym brali udział rodzice zastępczy wraz z najbliższym otoczeniem –łącznie 66 osób. Warsztat zrealizowany został w ośrodku wypoczynkowym „Arena Słońca” w Łebie, gdzie rodziny miały zapewnione pełne wyżywienie oraz nocleg.

Wyjazd rozpoczął się przywitaniem uczestników projektu, zakwaterowaniem oraz omówieniem działań podejmowanych podczas wyjazdu. Część merytoryczna prowadzona była przez trenerów, Emilię Woźniak i Joannę Michalczyk, w wymiarze 16 h warsztatowych – 4 h w piątek, 8 h w sobotę oraz 4 h w niedzielę. Zajęcia prowadzone były za pomocą aktywnych metod pracy z grupą takich jak: dyskusja, ćwiczenia, studia przypadków, „burza mózgów”, gry i zabawy, zajęcia plastyczne.

Poza zajęciami dydaktycznymi rodzice zastępczy wraz z dziećmi spędzali czas na wspólnych spacerach po Łebie, wspólnej zabawie na placu zabaw mieszczącym się na terenie kompleksu wypoczynkowego. Zainteresowaniem cieszyła się zabawa w Kids Klubie, w którym można było skorzystać m. in. z zajęć prowadzonych praz animatorów.

Celem drugiego etapu warsztatu było pogłębienie relacji pomiędzy rodzicami zastępczymi i wychowankami rodzin zastępczych.

Galeria zdjęć