Dziś jest czwartek 23 stycznia 2020, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Warsztaty integracyjno – edukacyjne z Leonardem da Vinci dla rodzin zastępczych z dziećmi

dodano: 2019-09-11 08:37:28

logotypy UE
 

Zdjęcie z warszatu integracyjno -edukacyjnego

W dniu 07.09.2019 r. opiekunowie pieczy zastępczej objęci projektem „Rodzina w Centrum – wsparcie systemu pieczy zastępczej w powiecie słupskim”, uczestniczyli w wyjeździe do Parku Edukacyjnego Leonardia w miejscowości Krupy pod Darłowem.

Uczestnicy pracując w grupach, pod okiem specjalistów-pedagogów, wzięli udział w warsztatach praktycznych „Jak bawić się z dzieckiem”. Uczestnicy chętnie podejmowali się proponowanym aktywnościom i angażowali się w działanie, co zostało pozytywnie ocenione przez prowadzących.

Na miejscu uczestnicy mieli zapewnione wyżywienie, a także zajęcia z animatorem na terenie Parku, gdzie  mogli dowolnie korzystać z plansz i gier umieszczonych w różnych częściach obiektu. Park Edukacyjny Leonardia oferuje znane i popularne gry, w wersji nieelektronicznej, a także aktywności i rozrywkę inspirowane pracami Leonarda da Vinci. Dzieci mogły dzięki nim poznać ciekawy sposób spędzania czasu wolnego- na świeżym powietrzu, z dala od ekranów monitorów. Zabawy pobudzały ich zmysł wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia, a także ciekawości otaczającego świata. Podczas wyjazdu zarówno opiekunowie, jak i dzieci budowały różne maszyny i mechanizmy z drewnianych elementów, w oparciu o dostępne instrukcje, a później mogły sprawić, czy ich konstrukcje są trwałe i działają.
Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Dla opiekunów była to dodatkowo okazja zapoznać się z członkami grupy z którymi będą uczestniczyć w pozostałych zajęciach projektowych.

Galeria zdjęć